Nawigacja
Co dzisiaj piję zamiast alkoholu - Michał

Chciałbym podzielić się moim świadectwem i opowiedzieć, w jaki sposób Bóg wyzwolił mnie od alkoholu, zabrał mi moją dumę i całkowicie odmienił moje życie. Chcę mówić szczególnie do tych, którzy jeszcze nie znają Jezusa, mają problem z alkoholem i nie potrafią sobie z tym poradzić, ale nie tylko. Chcę mówić również do tych, którzy są już zbawieni , ażeby was wzmocnić i podbudować.

Dla wielu ludzi problem z alkoholem zaczyna się już w młodym wieku. Młodzież zaczyna pić z kilku powodów: jedni z ciekawości; inni, ponieważ wszyscy piją i nie chcą się wyróżniać. Dla wielu nastolatków alkohol jest ucieczką od codziennych problemów, od braku zrozumienia i ciepła w rodzinnym domu. Dla innych wreszcie, jest lekarstwem, które leczy kompleksy i nieśmiałość.

Ja zacząłem pić mając 17 lat. Zrobiłem to z ciekawości i od razu się upiłem, ale nie przeszkodziło mi to zauważyć, że po kilku piwach stałem sie wesoły i dużo mówiłem, choć zazwyczaj jestem osobą nieśmiałą i wstydliwą.

Od tej pory, przed pójściem na imprezę, spotykałem się z kolegami, aby wypić i mieć tak zwana fazę. To pomagało mi sie rozluźnić i sprawiało, że czułem się pewniej. Wtedy uważałem, że to alkohol daje mi szczęście, po wypiciu czułem wręcz euforię.

Będąc pod wpływem alkoholu nauczyłem się również palić papierosy i trawkę. Z jednej strony czułem, że upijając sie robię źle i spowiadałem się z tego w kościele (co nie powstrzymywało mnie, aby za chwilę robić to samo), a z drugiej cały czas usprawiedliwiałem swoje picie. Mówilem sobie, że jestem młody, że mam do tego prawo, że daje mi to poczucie szczęścia, że wszyscy tak robią…

Aby udowodnić sobie i kolegom, że nie mam problemu z alkoholem (jeden z nich stwierdził , że mogę być alkoholikiem), założyłem się nawet z nimi, że nie będę pił cały miesiąc. Udało mi się wygrać zakład, więc uznałem, że wszystko jest w porządku pomimo tego, że zaraz na pierwszej imprezie od razu się upiłem.

W czasie wakacji rodzice kupili mi samochód, który stał się moim życiem. Dbałem o niego, czyściłem i pucowałem, kupowałem do niego nowe rzeczy, nawet przestałem kierować, kiedy byłem pijany, co mi się do tej pory często zdarzało.
Ale pewnego dnia miałem poważny wypadek, moje auto przekoziołkowało w powietrzu, a ja nie miałem nawet zapiętych pasów. A jednak oprócz skaleczonego nadgarstka, nic mi się nie stało. Uznałem, że coś lub ktoś czuwał nade mną.

Od tego momentu zacząłem powoli odczuwać zmianę. Nadal chodziłem na imprezy i piłem, ale tym razem zamiast szczęścia odczuwałem pustkę.

We wrześniu Mama namówiła mnie na wyjazd do Pensylwanii, na obóz chrześcijański. Pojechałem i zobaczyłem przepiękne miejsce, gdzie spotkałem wielu miłych ludzi ; ludzi bez masek, którzy niczego nie udawali i byli dla mnie jak rodzina.

Uderzyła mnie tam atmosfera pełna miłości, zupełnie inna, niż ta na imprezach i dyskotekach, gdzie każdy myślał o sobie, a w oczach mogłem zobaczyć tylko obojętność albo wręcz nienawiść.
Będąc na obozie nie miałem jednak zamiaru chodzić na nauczanie i nabożeństwa. Chciałem grać w golfa, podziwiać widoki i odpoczywać.

Ale i tym razem podobnie, jak w przypadku alkoholu, zwyciężyła ciekawość. Postanowiłem posłuchać o czym mówi Pastor. Nie zrozumiałem wiele z pierwszego kazania, w którym była mowa o zwycięstwie, tarczy i mieczu, o tym, że ta tarcza obroni nas przed wszystkim, a miecz zgładzi największe pokusy. Zrozumiałem mało, ponieważ nigdy nie czytałem Biblii. Ale zauważyłem po tonie, gestach i samym przekazie Pastora, że mówił on o Jezusie w zupełnie inny sposób, niż słyszałem o Nim do tej pory w kościele katolickim, jak o żywej osobie. Zrobiło to na mnie takie wrażenie, że postanowiłem pójść na drugie kazanie. Było ono o tym, dlaczego Jezus musiał pójść na krzyż. Nigdy tego, będąc w kościele katolickim, do końca nie rozumiałem, ale tym razem usłyszałem, że Jezus umarł za każdy mój grzech, że mnie kocha i martwi się o mnie. Dowiedziałem się, że Jezus potrafi wypełnić każdą pustkę, uleczyć z nałogów, i że oddając mu swoje życie mogę stać się dzieckiem Bożym. Walczyłem ze łzami, nie chciałem, aby ktoś zauważył, jak bardzo dotknęły mnie te słowa. Kiedy pastor wezwał na środek tych, którzy chcą oddać życie Jezusowi, czułem, jak gdyby ktoś mi mówił : wyjdź ty też, kocham cię, wypełnię twoja pustkę. Nie słyszałem żadnego głosu, było to w moim sercu. I jestem pewien, że nie narodziło sie samo. Wiem , że pochodziło od samego Boga. Wyszedłem na środek. Kiedy zacząłem się modlić, z moich oczu popłynęły strumyczki łez. Nie szlochałem i nie płakałem głośno, te łzy płynęły po prostu same. Kiedy wróciłem na swoje miejsce, odczułem wolność. Ale nie taką , jaką daje świat ani nie taką, jaką daje religijność (zawsze byłem religijnym człowiekiem). Tym razem odczułem potrzebę Jezusa. Od tego momentu narodziłem się na nowo i zacząłem wspaniałą , nową podróż . Nie odczuwałem już potrzeby, aby chodzić na imprezy i pić alkohol. Jezus wypełnił pustkę we mnie.

Biblia stała się moim drogowskazem, najlepsza lekturą, którą czytam codziennie, jest moim chlebem, który spożywam i nie potrafię bez niego żyć.

Wiem, że jestem grzesznikiem i nigdy nie będę doskonały, ale tym razem mam kogoś, kto mi pomoże, tym kimś jest Jezus Chrystus.

Chciałbym przytoczyć 2 cytaty z Biblii na temat alkoholu:
„Wino to szyderca, mocny trunek to wrzaskliwa kłótnia, i nie jest mądry kto sie od niego zatacza”. Przypowieści Salomona 20:1
„I nie upijajcie sie winem, które powoduje rozwiązłość, ale bądźcie pełni ducha” Efezjan 5:18

Teraz zamiast alkoholu piję Ducha Świętego, a On sprawia we mnie tak wielką radość i euforię, że nie potrafię jej opisać słowami. Pamietaj, Jezus potrafi wszystko, kocha Cię, potrafi uwolnić z największego bagna , wypełnić pustkę, zmienić życie. Wystarczy, że uznasz Go za swojego Pana i poprosisz o pomoc. A ja obiecuję Ci, że to nowe życie i nowa podróż z żywym Bogiem będą wspaniałe.

Michał.     
  wyślij komuś link
  Ogłoszenia

  Twoje radio - Wiara i Wolność (Chicago wpna 1490 AM, Niedziela 5:00 PM). Po więcej informacji: www.wiaraiwolnosc.pl

  Jeśli chciałbyś otrzymać darmowy film Jezus (DVD), kliknij tutaj
  Jeśli chciałbyś dowiedzieć się z jakiego powodu,
  kliknij tutaj


  Jeśli chciałbyś zadać pytanie lub wyrazić opinię, kliknij tutaj

  Jeśli masz sugestie
  jak możemy efektywniej służyć Jezusowi,
  kliknij tutaj

  Jeśli na stronie www.zaJezusem.com znalazłeś materiał nie posiadający praw autorskich proszę o kontakt.

   
     
   3160006