Nawigacja
Mam pytanie do fragmentu z 1 Księgi Samuela 28. Jak wiadomo dla Boga wywoływanie duchów zmarłych jest obrzydliwością i czynem zabronionym, więc czy to był jakiś wyjątek czy działalność demoniczna ?

Na twojej stronie jest temat: „Co Pismo Święte mówi na temat wywoływania duchów, czy radzenie się wróżbiarzy?” - jeśli chciałbyś go przeczytać kliknij tutaj.
Mam pytanie do fragmentu z 1 Księgi Samuela 28. Jest w nim przedstawiona rozmowa z duchem lub rzekomym duchem proroka Samuela. Jak wiadomo dla Boga wywoływanie duchów zmarłych jest obrzydliwością i czynem zabronionym, więc czy to był jakiś wyjątek czy działalność demoniczna?

Jest dokładnie tak jak zauważyłeś (dla Boga wywoływanie, czy jakikolwiek kontakt z duchami ludzi zmarłych jest obrzydliwością i czynem zabronionym), co dotyczy również fragmentu z 1 Ksiegi Samuela 28. Pismo Święte nie mówi, że jest to niemożliwe, i z pewnością był to duch Samuela. Saul, [król Izraelski, którego dotyczy ta historia] był niewierny Bogu, sprzeciwiał się Mu, nie chciał słuchać, oraz ....zapytywał o wyrocznię wieszczkę, a nie pytał o wyrocznię Pana; On więc pozbawił go życia,... (1 Kronik 10:13b-14) - zachęcam do zapoznania się z jego historią. Jest bardzo ciekawa, i możemy z niej czerpać pożyteczne wskazówki do naszych codziennych wędrówek chodzenia z Panem.

Wracając do odpowiedzi: Bóg zabronił podobnych praktyk (3 Mojżeszowa 19:31), i Saul poniósł tego konsekwencje. Nie był to więc wyjątek, co powinno pozostać przestrogą dla tych, którzy to praktykują. Sam zresztą przeczytaj;

1 Samuela 13:13-14
....(13) Tedy rzekł Samuel do Saula: Popełniłeś głupstwo! Gdybyś był dochował przykazania Pana, Boga twego, które On ci nadał, Pan byłby utwierdził królestwo twoje nad Izraelem na wieki. (14) Lecz teraz królestwo twoje nie utrzyma się. Pan wyszukał sobie męża według swego serca i Pan ustanowił go księciem nad swoim ludem za to, iż nie dochowałeś tego, co ci Pan rozkazał....

1 Samuela 31:3-4
....(3) A gdy rozgorzała bitwa wokół Saula, wytropili go łucznicy i ciężko zranili w podbrzusze. (4) I rzekł Saul do swojego giermka: Dobądź miecza i przebij mnie nim, aby gdy nadejdą ci nieobrzezańcy, nie przebili mnie i nie naigrawali się ze mnie. Lecz giermek nie chciał, gdyż bał się bardzo. Wziął więc Saul miecz i nań się rzucił....

1 Kronik 10:13-14
.... (13) Tak zginął Saul z powodu swojej niewierności, jakiej dopuścił się wobec Pana, wbrew słowu Pana, którego nie przestrzegał; zapytywał również o wyrocznię wieszczkę, (14) a nie pytał o wyrocznię Pana; On więc pozbawił go życia, władzę królewską zaś przeniósł na Dawida, syna Isajego.

Pozdrawiam. Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów, napisz; luke@zaJezusem.com
lub odwiedź stronę internetową:     
  wyślij komuś link
  Ogłoszenia

  Szkoła Chrystusa w Bielsku Białej. Powięcej informacji, kliknij tutaj

  Twoje radio - Wiara i Wolność (Chicago wpna 1490 AM, Niedziela 5:00 PM). Po więcej informacji: www.wiaraiwolnosc.pl

  Oferta grupy SNAP. Po więcej informacji, kliknij tutaj

  Jeśli chciałbyś otrzymać darmowy film Jezus (DVD), kliknij tutaj
  Jeśli chciałbyś dowiedzieć się z jakiego powodu,
  kliknij tutaj


  Jeśli chciałbyś zadać pytanie lub wyrazić opinię, kliknij tutaj

  Jeśli masz sugestie
  jak możemy efektywniej służyć Jezusowi,
  kliknij tutaj

  Jeśli na stronie www.zaJezusem.com znalazłeś materiał nie posiadający praw autorskich proszę o kontakt.

   
     
   2813096