Nawigacja
Wizualna pomoc do zrozumienia Biblii - Stary Testament

Dzieje Apostolskie 8:26-31
...(26) A anioł Pański rzekł do Filipa, mówiąc: Wstań i idź na południe drogą, która prowadzi z Jerozolimy do Gazy. Jest to droga pustynna. (27) I powstawszy, poszedł. A oto Etiopczyk, eunuch, dostojnik królowej etiopskiej Kandaki, który zarządzał jej wszystkimi skarbami, a przyszedł do Jerozolimy, aby się modlić, (28) powracał, a siedząc na swoim wozie, czytał proroka Izajasza. (29) I rzekł Duch Filipowi: Podejdź i przyłącz się do tego wozu. (30) A gdy Filip podbiegł, usłyszał, jak tamten czytał proroka Izajasza, i rzekł: Czy rozumiesz to, co czytasz? (31) Ten zaś powiedział: Jakżebym mógł, jeśli mnie nikt nie pouczył? I poprosił Filipa, aby wsiadł i zajął przy nim miejsce.

Jakże często czujemy się tak jak ten Etiopczyk. Nasze serca są otwarte, nasze umysły uwrażliwione; motywy pewne, a mimo to znaczenie słów wymyka się nam. Wówczas chcielibyśmy mieć obok siebie Filipa, by odpowiedział na nasze pytania, zinterpretował niejasne fragmenty, dał głębsze ich zrozumienie, przewodził naszemu czytaniu.

Etiopczyk był ważnym urzędnikiem dworskim, inteligentnym i wykształconym. Umiał czytać po hebrajsku i grecku, równie dobrze jak we własnym języku. Jego pielgrzymka do Jerozolimy wskazywała, że był człowiekiem bogobojnym i dostrzegał specjalną obecność Boga w narodzie żydowskim. Jego czytanie Pisma (pomimo niewygód podróży) sugeruje, że był poważnie zainteresowany w poznaniu jego znaczenia. Mimo to nie rozumiał tego co czytał i potrzebował pomocy Filipa.

Duch Święty pomaga nam w zrozumieniu Pisma Świętego, ale Bóg używa również ku temu ludzi. Filip był po prostu osobą pomagającą etiopczykowi zrozumieć Pismo, który nie otrzymał oślepiających błysków objawienia z nieba, tylko opatrznościowo podsuniętego wędrowca, który mógł wyjaśnić znaczenie słów Pisma.

Dziś również Bóg posługuje się ludźmi, by pomóc nam zrozumieć Pismo Święte. Moim głębokim pragnieniem jest, aby wizualna pomoc do zrozumienia Pisma Świętego stała się Bożym narzędziem wykorzystanym przez ciebie. Serdecznie zapraszam, kliknij tutaj     
  wyślij komuś link
  Ogłoszenia

  Twoje radio - Wiara i Wolność (Chicago wpna 1490 AM, Niedziela 5:00 PM). Po więcej informacji: www.wiaraiwolnosc.pl

  Jeśli chciałbyś otrzymać darmowy film Jezus (DVD), kliknij tutaj
  Jeśli chciałbyś dowiedzieć się z jakiego powodu,
  kliknij tutaj


  Jeśli chciałbyś zadać pytanie lub wyrazić opinię, kliknij tutaj

  Jeśli masz sugestie
  jak możemy efektywniej służyć Jezusowi,
  kliknij tutaj

  Jeśli na stronie www.zaJezusem.com znalazłeś materiał nie posiadający praw autorskich proszę o kontakt.

   
     
   3156358