Pomoc samobójcom
Rocznie w wyniku samobójstw umiera na świecie blisko milion ludzi (to średnio 2740 osób dziennie), a podejmowanych jest od 10 do 20 milionów prób samobójczych (to średnio od 27 tysięcy do 55 tysięcy prób dziennie). Każdego roku w przodujących krajach świata (krajach dobrze rozwiniętych) liczba popełnianych samobójstw wynosi: Chiny – 250 tysięcy, Rosja – 60 tysięcy, USA – 30 tysięcy, Japonia – 30 tysięcy. Inne kraje o wysokim wskaźniku popełnianych samobójstw to również: Korea Południowa, Finlandia, Polska, Belgia, Węgry i Szwajcaria. Kliknij tutaj, aby poznać statystyki innych krajów.

Kiedy to czytam, moje serce boleje więc nie chcę przejść koło tego obojętnie. Jest to przerażające i wierzę, że Bóg położył mi na sercu stworzyć to miejsce, aby zatrzymać cię przed tym straszliwym czynem. Dla Boga życie jest świętością (również twoje życie) i należy je chronić, nie unicestwiać.

Mateusza 19:17b-18a
...A jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań. (18) Mówi mu: Których? A Jezus rzekł: Tych: Nie zabijaj,...

W Piśmie Świętym samobójstwo jest równoznaczne z morderstwem (uśmierceniem – unicestwieniem życia), pomimo że chodzi o czyn dokonany na sobie samym. Jeśli zdecydujesz się na samobójstwo wszystko zmarnujesz i już nikt nie będzie ci mógł pomóc. Dlatego moją rolą jest uchronić cię, dać nadzieję i skierować na rozwiązanie twoich problemów w inny sposób. Jeśli sam nie potrafisz poradzić sobie w życiu, skorzystaj z pomocy Tego, który cię stworzył. On jako twój „konstruktor” i znawca życia najlepiej wie (lepiej jak psycholog i psychiatra) z czym są związane twoje problemy i w jaki sposób możesz znaleźć ich rozwiązanie.

1 Jana 4:9
...(9) W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli.

Bóg w swoim Synu (Jezusie Chrystusie) przygotował dla ciebie ratunek (bez względu na ciężar twoich problemów – więcej na ten temat, kliknij tutaj). Skorzystaj więc z tego – nic nie tracisz, a możesz zyskać naprawdę wiele. Myśląc, że nie ma dla ciebie ratunku (a śmierć samobójcza wszystko rozwiąże) jesteś w wielkim błędzie (jest wręcz przeciwnie). Proszę nie zaprzepaść tej szansy i pozwól sobie pomóc.

W jaki (praktyczny) sposób chciałbym ci pomóc?
Moje propozycje są bezpłatne (nie robię tego dla pieniędzy), proste i bardzo skuteczne, ponieważ stoi za tym Bóg. Na początku oferuję ci rozmowę telefoniczną. Jeśli nie lubisz rozmawiać możemy pisać, a jeśli nie lubisz rozmawić ani pisać podaj mi, gdzie mieszkasz (chodzi o miejscowość), a ja spróbuję zorganizować ci grupę wsparcia ludzi wierzących. Jeśli nie chcesz skorzystać z żadnych z tych opcji posyłam ci linki, które pomogą ci zbliżyć się do Boga i „stanąć na nogi”. Gorąco zachęcam:

Kliknij tutaj, a zrozumiesz życie i znajdziesz odpowiedź na pytanie; dlaczego myślisz o samobójstwie?
Kliknij tutaj, a dowiesz się dlaczego nie powinieneś/powinnaś myśleć o samobójstwie?
Kliknij tutaj, jeśli myślisz, że jesteś najbardziej nieszczęśliwą osobą na ziemi.
Kliknij tutaj, a znajdziesz pocieszenie dla przygnębionych i obciążonych.
Kliknij tutaj, a dowiesz się, że jest ktoś kto naprawdę cię kocha.
Kliknij tutaj, a przeczytasz miłosny list Boga.
Kliknij tutaj, a dowiesz się, że i ty możesz przeżyć cud – Bóg jest realny i dostępny również dla ciebie.
Kliknij tutaj, a dowiesz się w jaki sposób możesz pojednać się z Bogiem?
Kliknij tutaj, a dowiesz się jak możesz osiągnąć pokój z Bogiem?
Kliknij tutaj i pozwól Jezusowi zmienić swoje życie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości pisz; luke@zaJezusem.com
Niech ci Bóg błogosławi i pomoże odnaleźć sens życia, Luke.