Modlitwa rodzica

Panie, poddaję się Tobie.
Rozumiem, że bycie takim rodzicem jakim chcesz, żebym był jest poza zasięgiem moich możliwości. Potrzebuję Twojej pomocy. Chcę współpracować z Tobą i korzystać z Twojej mądrości, objawienia i prowadzenia.

Potrzebuję Twojej mocy i cierpliwości, oraz wiele Twojej miłości, przepływającej przeze mnie. Ucz mnie proszę kochać tak, jak Ty kochasz. Jeśli są miejsca w których potrzebuję doświadczyć uzdrowienia, uwolnienia, przemiany, dojrzałości – zapraszam Cię byś przyszedł i dokonał tych zmian.

Pomóż mi chodzić w prawości i uczciwości przed Tobą.
Naucz mnie Twoich dróg, uzdolnij mnie do posłuszeństwa Twoim przykazaniom, abym czynił tylko to, co jest Tobie miłe. Niech piękno Twojego ducha będzie widoczne w moim życiu tak bym był Bożym wzorcem postępowania.

Udziel mi łaski jasnej komunikacji, nauczania i i zdolności wychowawczych, potrzebnych do wykonania tego zadania. Spraw, abym był takim rodzicem jakim Ty pragniesz mnie uczynić. I naucz mnie jak modlić się i wstawiać za życie mojego dziecka.

Panie, powiedziałeś w Swoim Słowie: „Wszystko o cokolwiek byście prosili w modlitwie z wiarą, otrzymacie” (Mt 21,22).

Proszę Cię w imieniu Jezusa, abyś przydał mi wiary, tak bym mógł modlić się o wszystko co Ty sam włożyłeś w moje serce, jeśli chodzi o moje dziecko.

Modlitwa zaczerpnięta z „Moc modlitwy rodzica”, Stormie Omartian, delikatnie zmieniona.