Ewangelia Jana 5:28-29

28. NIE DZIWCIE SIĘ TEMU, GDYŻ NADCHODZI GODZINA, KIEDY WSZYSCY W GROBACH USŁYSZĄ GŁOS JEGO; 29. I WYJDĄ CI, CO DOBRZE CZYNILI, BY POWSTAĆ DO ŻYCIA; A INNI, KTÓRZY ŹLE CZYNILI, BY POWSTAĆ NA SĄD.

Pismo Święte daje niezbite dowody na istnienie zmartwychwstania. Nie tylko Chrystus zmartwychwstał, ale i wszyscy zmarli, wierzący i niewierzący zmartwychwstaną. Wszyscy powstaną z grobu, ale nie w tym samym czasie. Wielu nie przyjmuje tego i mówi: „Po śmierci wszystko się skończy”.

Kiedy jednak stoją nad otwartym grobem, ogarnia ich lęk. Brak wiary w tę prawdę nie zmienia faktu, że wierzący po zmartwychwstaniu w przemienionych ciałach wejdą do domu Ojca, do wiecznej radości i szczęśliwości. „Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nim druga śmierć nie ma mocy…” Jest to powstanie do życia. Potem nastąpi 1000-letnie królestwo a dopiero po nim zmartwychwstaną nie-nawróceni, którzy staną przed białym tronem i będą osądzeni za swoje złe uczynk. Czy będziemy uczestniczyć w pierwszym zmartwychwstaniu?

Bogusław Hurynowicz