Pomoc samobójcom

Rocznie w wyniku samobójstw umiera na świecie blisko milion ludzi (średnio 2740 osób dziennie), a podejmowanych jest od 10 do 20 milionów prób samobójczych (średnio od 27 do 55 tysięcy prób dziennie). Każdego roku w przodujących krajach świata (krajach dobrze rozwiniętych) liczba popełnianych samobójstw wynosi: w Chinach – 250 tysięcy, Rosji – 60 tysięcy, USA – 30 tysięcy, Japonii – 30 tysięcy. Inne kraje o wysokim wskaźniku popełnianych samobójstw to: Korea Południowa, Finlandia, Polska, Belgia, Węgry i Szwajcaria. Kliknij tutaj, aby poznać statystyki z innych krajów.

Kiedy to czytam, moje serce boleje, nie chcę przejść obok tego obojętnie. Jest to przerażające i wierzę, że Bóg położył mi na sercu stworzenie tego miejsca, aby zatrzymać cię przed tym straszliwym czynem. Dla Boga życie jest świętością (również twoje życie) i należy je chronić, nie unicestwiać.

Mateusza 19:17b-18a
„[…] a jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań. (18) Mówi mu: Których? A Jezus rzekł: Tych: Nie zabijaj […]”.

W Piśmie Świętym samobójstwo jest równoznaczne z morderstwem (uśmierceniem – unicestwieniem życia), pomimo że chodzi o czyn dokonany na sobie samym. Jeśli zdecydujesz się na samobójstwo, wszystko zmarnujesz i już nikt nie będzie ci mógł pomóc. Dlatego moją rolą jest uchronić cię, dać ci nadzieję i pokazać inny sposób rozwiązania twoich problemów. Jeśli sam nie potrafisz poradzić sobie w życiu, skorzystaj z pomocy Tego, który cię stworzył. On jako twój Konstruktor i Znawca życia najlepiej wie (lepiej niż psycholog i psychiatra), z czym są związane twoje problemy i w jaki sposób możesz sobie z nimi poradzić.

1 Jana 4:9
„[…] w tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy Przezeń żyli”.

Bóg w swoim Synu (Jezusie Chrystusie) przygotował dla ciebie ratunek (bez względu na to, jak wielki jest ciężar twoich problemów – więcej na ten temat tutaj). Skorzystaj więc z tego – nic nie tracisz, a możesz zyskać naprawdę wiele. Myśląc, że nie ma dla ciebie ratunku, a samobójcza śmierć wszystko rozwiąże, jesteś w wielkim błędzie (jest wręcz przeciwnie). Proszę, nie zaprzepaść tej szansy i pozwól sobie pomóc.

W jaki (praktyczny) sposób chciałbym ci pomóc?
Moje propozycje są bezpłatne, proste i bardzo skuteczne, ponieważ stoi za nimi Bóg. Na początku oferuję ci rozmowę telefoniczną. Jeśli nie lubisz rozmawiać, możemy pisać, a jeśli nie lubisz ani rozmawiać, ani pisać, podaj mi nazwę miejscowości, w której mieszkasz, a ja spróbuję zorganizować ci grupę wsparcia ludzi wierzących. Jeśli nie chcesz skorzystać z żadnej z tych opcji, zapoznaj się z podanymi niżej linkami – pomoże ci to zbliżyć się do Boga i stanąć na nogi. Gorąco zachęcam:

Kliknij tutaj, aby zrozumieć życie i znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego myślisz o samobójstwie.
Kliknij tutaj, a dowiesz się, dlaczego nie powinieneś myśleć o samobójstwie.
Kliknij tutaj, jeśli myślisz, że jesteś najbardziej nieszczęśliwą osobą na ziemi.
Kliknij tutaj, a znajdziesz pocieszenie dla przygnębionych i obciążonych.
Kliknij tutaj, a dowiesz się, że jest Ktoś, kto naprawdę cię kocha.
Kliknij tutaj, a przeczytasz miłosny list Boga.
Kliknij tutaj, a dowiesz się, że i ty możesz przeżyć cud – Bóg jest realny i dostępny również dla ciebie.
Kliknij tutaj, a dowiesz się, w jaki sposób możesz pojednać się z Bogiem.
Kliknij tutaj, a dowiesz się, jak możesz osiągnąć pokój z Bogiem.
Kliknij tutaj i pozwól Jezusowi zmienić swoje życie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, pisz: luke@zaJezusem.com.
Niech ci Bóg błogosławi i pomoże odnaleźć sens życia. Luke