Ewangelia Jana 5:28-29

NADCHODZI GODZINA, KIEDY WSZYSCY W GROBACH USŁYSZĄ GŁOS JEGO; I WYJDĄ CI, CO DOBRZE CZYNILI, BY POWSTAĆ DO ŻYCIA; A INNI, CO ŹLE CZYNILI, BY POWSTAĆ NA SĄD.

PRAWDA O ZMARTWYCHWSTANIU.
Są różne powody, dlaczego wielu ludzi reaguje zdenerwowaniem, albo jest oburzonych, kiedy się mówi o zmartwychwstaniu. Po pierwsze, rozum ludzki nie chce przyjąć faktu zmartwychwstania do wiadomości. Podpowiada, że przecież to niemożliwe, by ludzie, którzy zmarli tysiące lat temu, znowu otrzymali żywe ciało. Argumentuje, że zmarły człowiek już nie ożyje, choćby dlatego, że jego ciało uległo kompletnemu rozkładowi. Drugim przeciwnikiem zmartwychwstania jest skażone ludzki sumienie, które każe myśleć: „NIE MOŻE BYĆ ZMARTWYCHWSTANIA”.

Dlaczego?
Każdy człowiek dobrze wie, że w jego życiu nie wszystko było w porządku. Przyjmując, że ze śmiercią wszystko się skończyło, wtedy nie ma odpowiedzialności za swoje czyny i słowa.

A co wtedy, jeśli Biblia mówi prawdę i istnieje wieczna sprawiedliwość?
Co wtedy?, jeśli po śmierci trzeba będzie się rozliczyć ze swego życia? – wtedy ujrzą światło wszystkie grzeszne myśli, słowa i wszystkie haniebne czyny.

Po trzecie, istnieje szatan, który gorliwie skłania ludzi do zaprzeczania zmartwychwstaniu, by ukoić ich złudną i fałszywą nadzieję, oraz by osłonić własną klęskę. Biblia mówi niezbicie, że w określonym dniu wszystkie groby będą próżne, gdyż każdy zmarły zmartwychwstanie – niektórzy, by cieszyć się wieczną szczęśliwością, inni, by ponieść wyrok wiecznego sądu Boga.

Jezus Chrystus, Zbawiciel, jest jedynym ratunkiem przed nadchodzącym gniewem Bożym, oraz przed odpowiedzialnością grzeszników za wszelkie zło. OTO I BOŻE MIEJSCE WIECZNEGO SCHRONIENIA!!!!!!!!!

Adi Gillner