Objawienie Jana 5:9

ZOSTAŁEŚ ZABITY I ODKUPIŁEŚ DLA BOGA KRWIĄ SWOJĄ LUDZI Z KAŻDEGO PLEMIENIA, I JĘZYKA, I LUDU, I NARODU.

Pewien misjonarz, który przez długie lata świadczył o Chrystusie muzułmanom w Stanach Zjednoczonych, opowiada następujące przeżycie: Trzy miesiące temu poszedłem z synem pewnego wysoko postawionego szejka arabskiego z południowego Izraela do przedstawicielstwa władz, aby złożyć wniosek o wydanie dla niego zezwolenia na pobyt w USA. Wniosek został odrzucony. Udałem się z nim do kierownika tego urzędu, aby dokładniej objaśnić zaistniałą sytuację. Ten zapytał przyprowadzonego przeze mnie młodego człowieka konkretnie i bez ogródek, dlaczego tak koniecznie chce zostać na terytorium USA. Było to dla mnie wielką radością, gdy mogłem przysłuchiwać się, jak ów syn arabskiego, bądź co bądź szejka jasno wyznawał swoją wiarę: przez pół godziny wyjaśniał, czym jest i czego dokonał w jego życiu Jezus Chrystus. Na koniec ten młody człowiek zdobył się na odwagę, by powiedzieć: Taka jest historia mojego życia. Teraz może mi Pan coś opowie o sobie?

Na to szef tej placówki odparł: „Bogu niech będą dzięki, że również jestem chrześcijaninem i także doświadczyłem Nowego Narodzenia”!!!

Jak się potem dowiedziałem, kierownik z którym rozmawialiśmy był z urodzenia Żydem, który później nawrócił się do Jezusa Chrystusa. Stojący naprzeciwko siebie Arab i Żyd powitali się jako bracia w Chrystusie. Na zakończenie rozmowy młody człowiek powiedział: TERAZ POJĄŁEM, JAKIE JEST ROZWIĄZANIE PROBLEMU BLISKIEGO WSCHODU. JEST NIM CHRYSTUS, ŻYWY ZBAWICIEL I PAN!!! ŻADEN CZŁOWIEK I ŻADEN KRAJ NA ŚWIECIE NIE JEST W STANIE NAM POMÓC, JAK TYLKO ON.

Adi Gillner