Derek Prince

Derek Prince urodził się w Indiach w rodzinie brytyjskiej w roku 1915. Studiował filozofię i filologię klasyczną, [grecką i łacińską] w najsłynniejszych brytyjskich uczelniach: Eton College i Cambridge University. Studiował również język hebrajski i aramejski na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. W młodym wieku został profesorem a zarazem członkiem kolegium zarządzającego instytutem filozofii w Cambridge University. Podczas II Wojny Światowej, służąc w brytyjskiej armii, zaczął studiować Biblię i doświadczył zmieniającego życie spotkania z Jezusem Chrystusem.

Na podstawie tego spotkania sformułował dwa wnioski: po pierwsze, że Jezus Chrystus żyje, po drugie, że Biblia jest prawdziwą, znaczącą, ponadczasową Księgą. Te wnioski zupełnie zmieniły kierunek jego życia. Od tego czasu poświęcił się służbie studiowania i nauczania Biblii. Służąc jako pastor, wychowawca i nauczyciel na wszystkich kontynentach, nie identyfikował się z żadną denominacją. Jego audycje radiowe osiągnęły wielką popularność. Pozostawił po sobie olbrzymi dorobek duchowy, a jego posługa wpłynęła w błogosławiony sposób na bardzo wielu ludzi.

Jego codzienny program radiowy: Klucze do Pomyślnego Życia, [dawniej: Dzisiaj z Derekiem Princem] dociera do ponad połowy krajów świata i jest tłumaczony na wiele języków, takich jak: arabski, chiński, chorwacki, malagasy, mongolski, rosyjski, samoa, hiszpański i tonga.

Derek Prince jest autorem ponad 50 książek oraz kilkuset biblijnych nauczań audio i wideo, z których wiele zostało przetłumaczonych i wydanych w ponad 80 językach. Największym obdarowaniem Dereka jest wyjaśnianie i przekaz biblijnych prawd w jasny i łatwy sposób. Jego ponadwyznaniowe i niesekciarskie podejście czyni jego nauczanie w równej mierze przystępne i pomocne dla ludzi o różnym pochodzeniu rasowym i religijnym.

24 września 2003 roku, po długim okresie pogarszającego się stanu zdrowia, Derek zmarł we śnie z powodu niewydolności serca w swoim domu w Jerozolimie. Po więcej informacji zapraszam na stronę internetową poświęconą Derek Prince kliknij tutaj lub tutaj.