Informacje na temat grupy

Jesteśmy zespołem muzycznym, wykonującym chrześcijańską muzykę uwielbieniową (worship). Grupę tworzą zaprzyjaźnieni ludzie z różnych społeczności chrześcijańskich.

Zaczynaliśmy od „luźnego muzykowania” kilku przyjaciół. Z czasem ustalił się skład grupy i rodzaj wykonywanej muzyki. W roku 2005 zespół nie posiadał jeszcze nazwy – przez pewnien czas posługiwaliśmy się roboczą nazwą „GOSPEL 2”, nadaną nam przez osadzonych w Oddziale Zewnetrznym Aresztu Śledczego w Dublinach. Uważali oni, że na zaproszeniach, które zamierzali rozwiesić na oddziałach, powinna być nazwa. Ponieważ jej nie posiadaliśmy – wpisali „Gospel 2”. Nadali nam numer 2, ponieważ kilka tygodni wcześniej koncertował w OZ-cie zespół o nazwie „GOSPEL” 😉

W 2006 roku nazwaliśmy się /grupa/ „Trzeciego Dnia” bo właśnie trzeciego dnia zmartwychwstał Jezus. Uważamy, że jest to wydarzenie o kluczowym znaczeniu dla wierzących. Od tego dnia grób Jezusa jest pusty, On żyje, posiada „pełnię mocy na niebie i na ziemi” i jest w zasięgu naszych myśli, słów czy modlitw. Gdzie gramy?

Występujemy wszędzie tam, gdzie znajdują się ludzie, którzy szukają czegoś więcej niż to, co niesie życie. Koncertujemy dla osób, którym się nie układa, którzy są nieszczęśliwi, nie mają siły lub nie wiedzą jak zapanować nad swoim życiem. Z tego powodu najczęściej koncertujemy w Zakładach Karnych, Aresztach Śledczych, Zakładach Poprawczych, Monarach, Domach Pomocy Społecznej i innych placówkach tego typu.

Organizujemy również kameralne koncerty dla osób lubiących muzykę chrześcijańską, dla przyjaciół i tych, którzy szukają bliskiej więzi z Jezusem. Dlaczego koncertujemy?

Nasze koncerty nie mają na celu preferowania jakiegoś konkretnego wyznania. Pragniemy jedynie wskazać naszym słuchaczom, w jaki sposób mogą wejść w kontakt z Bogiem, uzyskać z Nim żywą i realną relację oraz jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać od Niego pomoc do zmiany życie na lepsze. Mieliśmy przywilej widzieć, jak Bóg pomagał tym którzy szukali u Niego pomocy .

Śpiewanie jest dla nas wielką radością, którą chętnie dzielimy się z innymi. Odnaleźliśmy w tym swoje powołanie.

Jakie treści przekazujemy w czasie koncertów?
Przez treść pieśni, przekaz słowny a także przez scenki pantomimiczne dajemy słuchaczom świadectwo o Bogu, który kocha ludzi całym sercem, kocha bez względu na zło, jakie jest w człowieku. Nie ma takiego upadku i zła, które by mogło powstrzymać tę miłość. Bóg posłał Swego ukochanego, jedynego Syna – Jezusa Chrystusa, aby wziął na siebie nasze winy i grzechy. Jezus pokochał nas tak bardzo, że umarł za nas. Stał sie naszym Zbawicielem. Wierząc w Jezusa, możemy być pewni całkowitego przebaczenia popełnionego zła i grzechów oraz możemy wejść w realny kontakt z Bogiem.

Skład zespołu
Instrumenty:
Arkadiusz Wiśniewski (gitara elektroakustyczna), Artur Kuciński (gitara elektryczna), Łukasz Sochacki (gitara basowa), Joanna Borsuk (klawisze), Paweł Łysiak (instrumenty perkusyjne), Ryszard Dobrowolski (skrzypce), Adam Nygard (klarnet, saksofon);

Chórki, głosy:
Małgorzata Albert, Joanna Borsuk, Jolanta Dobrowolska, Michał Dobrowolski, Ryszard Dobrowolski, Irena Kucińska, Magdalena Łysiak, Paweł Łysiak, Dorota Sochacka, Marzena Szerment, Katarzyna Wąż, Andrzej Wąż, Małgorzata Wicińska, Lilianna Wiśniewska, Arek Wiśniewski i inni;

Osoby związane z zespołem;
Andrzej Nowak (prowadzenie i organizacja koncertów), Marta Górska (sprawy gospodarcze, zaopatrzenie).

Więcej na nasz temat dowiesz się klikając tutaj