Moja biografia – Łukasz Tomaszewski

For English please click here.

Wychowałem się w tradycyjnej polskiej rodzinie, z którą wiążę wiele wspaniałych wspomnień. Moje dzieciństwo i lata młodzieńcze związane były z Polską, gdzie ukończyłem szkołę średnią o profilu mechanicznym. Następnie podjąłem pracę jako kontroler techniczny, a po kilku latach zdecydowałem się otworzyć własny biznes.

W międzyczasie poznałem kobietę swoich marzeń i w 1991 roku zawarliśmy związek małżeński. W następnym roku urodził się nam syn, Damian. Wkrótce potem wylosowałem zieloną kartę i postanowiliśmy wyjechać do USA. W 1994 roku (już w Ameryce) urodziło się nam drugie dziecko, córka Samantha.

Aby utrzymać rodzinę, dużo pracowałem, żona zajmowała się wychowywaniem dzieci. Pomimo tęsknoty postanowiliśmy na stałe zamieszkać w Stanach Zjednoczonych, przyjmując amerykańskie obywatelstwo.

W 2003 roku nastąpił kluczowy i jednocześnie najwspanialszy moment w naszym życiu. Poznaliśmy grupę chrześcijan i zafascynowało nas Pismo Święte, dzięki któremu odkryliśmy prawdziwą wartość i cel życia (więcej na ten temat możesz dowiedzieć się, czytając nasze świadectwa: LukeIwona).

W 2005 roku Bóg obdarzył nas następną córką, Nicole, z czego ogromnie się cieszymy. Stanowimy teraz pięcioosobową, szczęśliwą rodzinę.

Mieszkamy na północnych przedmieściach Chicago, około 50 mil od centrum. Obecnie pracuję przy produkcji precyzyjnych komponentów i narzędzi (www.panekprecision.com – zdjęcia z mojej pracy możesz obejrzeć, klikając tutaj). Większość wolnego czasu wypełniam jednak służbą ewangelizacyjną i korespondencją. Wspieram także (jako wolontariusz) ludzi dotkniętych kalectwem. Moją pasją jest nieść ludziom nadzieję i odkrywać przed nimi pełnię chrześcijańskiego życia.

Aktualnie z rodziną jesteśmy zaangażowani:

• w lokalnym Kościele Center Church w Libertyville IL. – centerchurch.live;

• jako wolontariusze (Thrive centrum rechabilitacji w Mundelein IL.) – odwiedzamy ludzi dotkniętych kalectwem (więcej tutaj).

Ja również:

• prowadzę ewangelizacyjną stronę internetową – www.zaJezusem.com;

• zajmuję się pracą ewangelizacyjną wśród Polaków, Latynosów i Amerykanów;

• zachęcam i wyposażam w materiały ewangelizacyjne ludzi pragnących głosić Ewangelię – więcej na ten temat możesz dowiedzieć się, klikając tutaj;

• pomagam ludziom uzależnionym i zachęcam ich do poznawania mocy Jezusa (więcej tutaj);

• koresponduję z ludźmi, którzy zetknęli się z Ewangelią i pragną iść za Jezusem, udzielając im odpowiedzi i duchowego wsparcia (więcej tutaj).

Dziękuję, Luke / luke@zaJezusem.com

Jeśli chciałbyś nawiązać ze mną kontakt, napisz: luke@zaJezusem.com