Mam pytanie dotyczące zmiany dnia świętego przez kościół i chcę dowiedzieć się więcej prawdy zawartej w Piśmie Świętym.

Witam, przypadkowo weszłam na link; kliknij tutaj, w którym znalazłam informacje na temat zmiany dnia świętego przez kościół, którym jest sobota i zaczęłam szukać prawdy w tym wszystkim i natrafiłam na ten artykuł i jestem strasznie zamieszana i nie wiem co mam w ogóle robić. Mój przyszły mąż jest wierzący ja tak samo tylko ja od samego początku nie uznawałam modlitwy właśnie do obrazów, relikwii, itp. On znów uznaje, i nie wiem co mam robić. Nie chcę żeby mój przyszły mąż zrobił mi ołtarz z obrazów w domu. Ślub bierze się raz w życiu tylko po przeczytaniu tego artykułu ja nie chcę modlić się do obrazów itp. Jemu nie przegadasz, że to wymyślili ludzie, a nie Bóg. Mamy dziecko więc staram się mysleć też o nim, ale co w takim przypadku zrobić ??? Nie chcę całe życie patrzeć, albo kłócić się o to, że on się modli i wiesza mi ciągle jakieś Obrazy, itp. na ściane. Chciałabym też się dowiedzieć więcej prawdy zawartej w Piśmie Świętym i zmienionym przez kościół.

Jeśli chodzi o Sabat, był to dzień święty dla Izraelitów, znak ich przymierza z Bogiem, świadczący o tym, że byli Bożym ludem. Sabat obchodzili w sobotę, siódmego dnia tygodnia.

2 Mojżeszowa 31:16-17
„[…] sześć dni będzie się pracować, ale w dniu siódmym będzie sabat, dzień całkowitego odpoczynku, poświęcony Panu. Każdy, kto w dniu sabatu wykona jakąkolwiek pracę, poniesie śmierć. (16) Synowie izraelscy będą przestrzegać sabatu, zachowując sabat w pokoleniach swoich jako przymierze wieczne. (17) Między mną a synami izraelskimi będzie on znakiem na wieki, bo w sześciu dniach stworzył Pan niebo i ziemię, a dnia siódmego odpoczął i wytchnął”.

2 Mojżeszowa 20:8-10
„[…] pamiętaj o dniu sabatu, aby go święcić. (9) Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką swoją pracę, (10) ale siódmego dnia jest sabat Pana, Boga twego: Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służebnica, ani twoje bydło, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach. (11) Gdyż w sześciu dniach uczynił Pan niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nich jest, a siódmego dnia odpoczął. Dlatego Pan pobłogosławił dzień sabatu i poświęcił go”.

5 Mojżeszowa 5:12-15
„[…] przestrzegaj dnia sabatu, aby go święcić, jak rozkazał ci Pan, twój Bóg. (13) Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką twoją pracę, (14) ale siódmego dnia jest sabat Pana, twojego Boga. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój wół, ani twój osioł, ani twoje bydlę, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach, aby odpoczął twój sługa i twoja służebnica tak jak ty. (15) Pamiętaj, że byłeś niewolnikiem w ziemi egipskiej i że Pan, twój Bóg, wyprowadził cię stamtąd ręką możną i ramieniem wyciągniętym. Dlatego rozkazał ci Pan, twój Bóg, abyś obchodził dzień sabatu”.

Obszerny artykuł, który wyjaśnia, dlaczego chrześcijanie świętują w niedzielę (nie w sobotę), znajdziesz, klikając tutaj. Natomiast artykuł, który odpowie na pytanie: „czy jako chrześcijanin mam obowiązek świętowania Sabatu (siódmy dzień tygodnia – sobota)?”, znajdziesz tutaj.

Polecam ci również artykuł dotyczący twojego problemu z mężem czczącym obrazy i figury – „Jak rozmawiać z katolikami oddającymi się kultowi Maryjnemu i świętych?” pod tym linkiem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prawdy zawartej w Piśmie Świętym, zacznij je czytać, do czego szczerze cię zachęcam. Wówczas sama ją odkryjesz i z Bożą pomocą wprowadzisz w życie. Jeśli jednak potrzebujesz więcej szczegółów, polecam ci trzy linki: kliknij tutajtutaj lub tutaj.

Życzę ci, aby Pan Jezus był z tobą i pomógł ci rozwiązać twoje problemy.

Luke / luke@zaJezusem.com