Świadectwa z Teen Challenge w Polsce

Początki Misji „Teen Challenge” sięgają lat 50-tych, kiedy to Pastor Dawid Willkerson rozpoczął pracę wśród gangów młodzieżowych w USA. W miarę rozwoju działalności Willkerson doszedł do wniosku, że najgroźniejszym problemem społecznym, który wśród członków gangów występował powszechnie, jest uzależnienie od środków toksycznych. Coraz więcej narkomanów zwracało się również o pomoc do Misji.

W 1962 roku, w miejscowości Rehresburg w stanie Pensylwania, został otwarty Ośrodek Resocjalizacyjny. Od chwili powstania misja Teen Challenge bardzo szeroko rozwinęła swoją działalność. Jej placówki można obecnie spotkać w większości miast Stanów Zjednoczonych oraz w Kanadzie, Australii, Azji i Europie. Oddziały misji, które powstały w różnych krajach są autonomiczne.

Polski oddział – Stowarzyszenie Chrześcijańska Misja Społeczna „Teen Challenge” powstał w 1988 roku z chwilą zarejestrowania Chrześcijańskiego Ośrodka dla Osób Uzależnionych w Broczynie. Więcej na temat ich służby możesz dowiedzieć się klikając tutaj.

Na świadectwa, w jaki sposób Bóg działa wśród ich podopiecznych, zapraszam – kliknij tutaj